Ogłoszenie

ESOcast 57: 15 lat sukcesów VLT z ESO

24 maja 2013

Nasz nowy ESOcast opowiada o 15. rocznicy okrętu flagowego ESO: Bardzo Dużym Teleskopie (VLT). Zawiera spektakularny przegląd najlepszych zdjęć z różnych lat jego działania.

Rocznica wskazuje na ważny dla VLT etap - pierwsze światło pierwszego z czterech głównych teleskopów (25 maja 1998 r.). Później do czterech wielkich teleskopów głównych dołączyły cztery małe teleskopy pomocnicze, tworząc interferometr VLT (VLTI).

VLT jest najbardziej zaawansowanym na świecie instrumentem optycznym i jednym z najefektywniejszych naukowo urządzeń naziemnych. W roku 2012 opublikowano ponad 600 recenzowanych publikacji naukowych opartych na danych z VLT lub VLTI, a tempo dokonywania odkryć jest imponujące.

Aby obejrzeć film z przeglądem zdjęć z VLT, przejdź do ESOcast 57.

Więcej informacji

ESOcast to seria podcastów wideo z najnowszymi wiadomości i wynikami badań z ESO - Europejskiego Obserwatorium Południowego.

Można zaprenumerować nasz podcast wideo, aby być na bieżąco gdy ukażą się kolejne odcinki. ESOcast jest dostępny w iTunes w wersjach HD i SD, a także na YouTube, Vimeo oraz . Można go pobrać w kilku formatach, w tym w wersji HD.

Linki

  • Obejrzyj i pobierz ESOcast57
  • Wszystkie nasze podcasty wideo dostępne są tutaj
  • Zaprenumeruj serię na iTunes w HD lub SD
  • Obejrzyj na YouTube, Vimeo lub

Polub nas na Facebooku lub śledź na Twitterze aby być na bieżąco.

O ogłoszeniu

Identyfikator:ann13047

Zdjęcia

Na 15-lecie działania VLT sfotografował gwiezdny żłobek
Na 15-lecie działania VLT sfotografował gwiezdny żłobek

Filmy

ESOcast 57: 15 lat sukcesów VLT z ESO
ESOcast 57: 15 lat sukcesów VLT z ESO